Rajzokról, mint műszaki rajzokról. Helyszínrajzokról, metszetekről, látványtervekről. Ahány szakterület, annyiféle rajz. Megpróbálok általános lenni.
- Rajzok esetében talán még fontosabb, mint a szövegek esetében, hogy látszik-e. Sajnos a powerpoint diája meglehetősen behatárolt méretű felület, ahol a rajzok nagyon könnyen hangyányi méretűvé zsugorodnak.
- Éppen ezért általában a tervrajzok nem is használhatók fel egy az egyben: át kell azokat alakítani, le kell egyszerűsíteni. Szánjuk rá az időt.
- Amennyiben fontosnak tartjuk, hogy a tervrajzokat részletekbe menően ismertessük, a tervrajzokat inkább osszuk ki kézbe a hallgatóságnak.
- Az is megoldást jelenthet, hogy Acrobatban vagy a rajzkészítő programmal (AutoCad, ArchiCad, CorelDraw, Indesign, stb) nyitjuk meg a rajzot - a prezentációt megszakítva - és így illusztráljuk a mondanivalónkat. (Előkészítés kell! Ne az előadás alatt kezdjük el keresgélni a fájlt a gépen.)
- Ne vesszünk el a részletekben, hacsak nincs nagyon sok időnk. Egy részletrajz megértése annak, aki most látja először - idő. Annyit mutassunk csak, amennyi a rendelkezésre álló idő alatt befogadható.